Foto: Start UiA
Skrevet av: Simon Eriksen Valvik
Publisert: 08.Oct 2009 22:47
1 kommentarer
Legg til ny kommentar
Del på Facebook
Del på Nettby

Del saken med en venn
Skriv ut
Går du rundt med en drøm om å realisere et større prosjekt? Nå kan du få hjelp av en studentorganisasjon som daglig jobber med å utvikle studenter.
– Vi er et hjelpemiddel, en slags inngangsportal for de som trenger hjelp til å realisere drømmene sine, sier Marius Bjerketveit i Start UiA.
– Mange av dem som trenger hjelp vet det ikke selv. På møtene våre har vi idemyldring og kommer med gode innspill til hverandre. Dessuten gir vi medlemmene våre inspirasjon og et puff i retning mot næringslivet.
Start UiA er en del av Start Norge. Lokalt jobber de for å fremme innovasjon og entreprenørskap på Universitetet. Ønsket deres er å skape et nettverk blant studenter og samtidig være et bindeledd til næringslivet, profilerte gründere og næringslivsledere.
– Først og fremst er vi der for dem som har sin egen ide, men enda ikke har fått iverksatt den. Vi ønsker at flere skal involvere seg i det vi ser som et svært viktig arbeid, nemlig å oppdage, utvikle og hjelpe gründere.
Utover hele studieåret arrangerer Start UiA kurs, foredrag og workshops for alle medlemmer, gjerne sammen med andre lokallag og tilsvarende organisasjoner.
Mange prosjekter
Entreprenørskap er viktig for Norge. Likevel hindrer mangel på forretningsmessige nettverk, kompetanse og kapital at mange gode ideer blir realisert og kommersialisert. Gjennom Venture Cup får deltakerne mulighet til å utvikle forretningsideene sine til gjennomførbare forretningsplaner.
– Når det skjer ting har vi møter flere ganger i uka. Vi ønsker i utgangspunktet de som er engasjerte og motiverte, samt de som har et ønske om å hjelpe andre.
Kvinnemiddag
Kvinnemiddagen er et nytt arrangement av Start UiA denne høsten. Arrangementet skal bidra til å skape mer engasjement rundt kvinner og innovasjon, samtidig som det skal bidra til å skape mer liv rundt kvinnelige gründere. Det hele vil foregå på Christianholms festning den 22. oktober fra 18.00-ca.23.00.
Helene Guåker (26) ble anklaget for juks da hun leverte inn en for bra novelle på videregående. I april står hun klar med sin første roman. Les mer
Etter en målfylt kamp var det Rosenborg som trakk det lengste strådet, men det kunne fort endt uavgjort. Les mer
Kronikk: I disse dager skjer det som vi i Studentorganisasjonen i Agder har gleda oss lenge til; Valget. Og ikke hvilket som helst valg. Det er tid for studentvalget. Les mer
Vigg skrev dette 03.Nov 2009 12:47