Edge Media

a
n
n
o
n
s
e

SPORT Udjus stoppet gamle lagkamerater

Udjus stoppet gamle lagkamerater

Udjus stoppet gamle lagkamerater Foto: Jørgen Kittelsen

Skrevet av: Erik Hanssen
Publisert: 03.Sep 2009 20:01

0 kommentarer
Legg til ny kommentar

Del på Facebook
Del på Nettby
Gi Kudos til denne saken!
E-post Del saken med en venn
Skriver Skriv ut

Start tok imot Brann på Sør Arena søndag 30.august. Unikum var til stede for å dekke slaget mellom Sør og Vest

Det var en tett og jevnspillt kamp med få store sjanser, og det hele ble en lang stillingskrig der Brann til slutt fikk en den ene avgjørende scoringen. Den kom i det 72. minutt etter en flott stupheading av Birkir Sævarsson. Start hadde som vanlig god innsats på hjemmebane, men denne gangen var det ikke nok til å ta tre poeng.

Start var med Bård Borgersen og Clarence Goodson i midtforsvaret trygge defensivt, men offensivt var det altfor tamt.

– Vi slår lange baller opp mot meg, det er ikke det vi har gjort før i år når vi har vunnet kamper, sa en skuffet Bernt Hulsker til Unikum etter kampen.

Sammen med spissmakker Mads Stokkelien maktet han ikke å få hull på byllen, og to av eliteseriens mest effektive spisser måtte dermed gå målløse av banen. Kaptein Geir Ludvig Fevang var fornøyd med egen innsats på defensiv midtbane, men var enig i at den offensive planen ikke slo til.

– Vi fikk ikke lov av Brann å sette spillet i gang fra egen keeper, og da blir det mange lange oppspill.
Det var allikevel en kristiansander som smilte i spillertunellen. Branns keeper Kenneth Udjus var fornøyd med å holde nullen, i Håkon Opdals skadefravær.

– Jeg føler jeg har tatt flere steg som keeper i det siste, sa han etter kampen.

Denne kvelden skulle det gå ut over Start, for Hånesgutten vartet nemlig opp med en matchvinnerredning i første omgang. Etter en forsvarstabbe var plutselig Espen Børufsen alene med keeper, og alle de 8066 tilskuerne på Sør Arena må ha forventet at hjemmelaget skulle ta ledelsen. Men Kenneth Udjus fikk stokket beina og slengt seg langt nok til å få tre fingertupper på ballen, noe som var nok til at ballen traff i stolpen.

– En av mine bedre kamper på dette nivået sier han, uten å ville innrømme at målet er å spille førstekeeper Håkon Opdal ut av laget.

Kommentarer

Ingen kommentarer

Legg til kommentar




Bold Kursiv Understreket Liste URL Bilde


Alle feltene må fylles ut

NYHETER

Nektet SiA-støtte

Nektet SiA-støtte

Yvonne Iversen reagerer på at SiAs helsekasse avslo hennes brillesøknad. – På Høgskolen i Oslo ble jeg møtt med forståelse, sier hun. Les mer

KULTUR

Ufattelig forfatteri

Ufattelig forfatteri

Helene Guåker (26) ble anklaget for juks da hun leverte inn en for bra novelle på videregående. I april står hun klar med sin første roman. Les mer

DEBATT

Om å bruke litt av vår studietid til å stemme

Om å bruke litt av vår studietid til å stemme

Kronikk: I disse dager skjer det som vi i Studentorganisasjonen i Agder har gleda oss lenge til; Valget. Og ikke hvilket som helst valg. Det er tid for studentvalget. Les mer

Siste 5

SISTE 5 FRA NYHETER

SISTE 5 FRA KULTUR

SISTE 5 FRA DEBATT

annonse Forskningsrådet