Photo: Fabian K. Johansen
2026 er virkelig jubileenes år! Samtidig som Unikum feiret 25 år og studinekoret Lady Klukk markerte imponerende 50 år, feiret også Velferdstinget (VT) 20 år i Agder. Dette ble feiret med gallamiddag for over 100 gjester på toppen av Thon Hotel i Kristiansand – en verdig markering av en stor milepæl.
Gjennom to tiår har organisasjonen møtt skiftende behov, nye studentgrupper og en stor utvikling i regionens velferdstilbud. Siden oppstarten har Velferdstinget vært en viktig stemme for studentene i Agder. Med fokus på både trivsel og rettigheter har de jobbet for at vi skal ha det bra, både i og utenfor forelesningssalen. Det har ikke alltid vært en enkel jobb, men utfordringene har vært med på å forme organisasjonen til den sterke og relevante aktøren den er i dag.
VTs reise har kanskje ikke alltid gått på skinner. De har stått i alt fra krevende personalsaker og byråkrati til det evinnelige kaoset av møter, avtaler og frister. Men det har løst seg til slutt, og takket være VT har vi i dag et velferdssystem som er tilgjengelig for alle studenter i Agder.
Studentavisen Unikum gratulerer VT med de første 20 årene. Dere gjør en kjempeviktig jobb for studentvelferden – stå på videre!
